Jak kupować ubrania przez internet, żeby nie żałować?

kobieta z laptopem na łóżku

Dzisiaj na zakupy online stawia coraz więcej osób. Jednak oprócz książek, płyt i elektroniki, zaczynamy zamawiać również ubrania. Podpowiadamy, jak je kupować, by nie żałować. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów online?

Szukaj okazji cenowych

Jedną z zalet zakupów online jest to, że można dzięki nim natrafić na okazje cenowe lub skorzystać ze zniżek takich jak nagroda za dołączenie do newslettera, premia na kolejne zakupy, czy kod rabatowy. Warto sprawdzać, gdzie jakiś produkt jest najtańszy (dodając do jego ceny opłatę za przesyłkę) i tam dokonywać zakupu. Jeśli podoba się rzecz w regularnej cenie – szukać sposobów na jej obniżenie.

Jakość nie cena

Oczywiście cena to nie wszystko. Buty za 19 zł to faktycznie okazja cenowa, tylko skądś się ta cena wzięła. Z pewnością z powodu kiepskich materiałów lub sposobu wykonania. Pytanie więc, jak długo dana rzecz posłuży. Czy lepiej kupić coś, co założymy raz, czy lepiej dopłacić i mieć coś lepszej jakości?

przeczytaj także:  Szlafrok - z bawełny, frotte, wiskozy? Z jakiego materiału szlafrok?

Kupowanie online a mierzenie

Wiele osób odrzuca zamawianie ubrań przez internet dlatego, że nie może ich zmierzyć. Są też osoby, które kupują na potęgę, gdy przesyłka do nich przychodzi mierzą i wszystko odsyłają. Oszem, nikt nam nie da pewności, czy na pewno rzecz będzie dobrze na nas leżała, jednak warto dobrze wybierać rzeczy. Właśnie dlatego należy korzystać z tabel rozmiarów, wymiarów ubrań. Trzeba się zmierzyć! Sam rozmiar niewiele da. Dopiero wymiary powinny być dla nas znaczące: długość nogawki, rękawów, odległości w poziomie od pachy do pachy.

Ubranie a styl

Kolejną kwestią, może dość ogólną, jest dopasowanie ubrania do stylu. Zanim kupimy daną rzecz, musimy się zastanowić, czy ona w ogóle do nas pasuje, czy może po prostu nam się podoba. Warto zastanowić się, na jaką okazję pasuje, czy da się ją zestawić z czymś, co się już posiada. Nie mówiąc o tym, czy pasuje do naszej sylwetki, typu urody, wieku.

Ważne jest też to, czy podoba nam się całokształt ubrania. Jeśli fason jest w porządku, a koloru nie lubimy – nie kupujmy. Jeśli na ciuszku są detale, których nie lubimy – odrzućmy go. Jeśli nie mamy pewności, czy nie będzie za krótki/długi/ciepły/szeroki na daną okazję – to samo.

przeczytaj także:  Co to jest capsule wardrobe? Wszystko, co warto wiedzieć o odzieżowym minimalizmie

Nie kupuj od razu

To rada jest dla wielu kontrowersyjna. Przede wszystkim dlatego, że wyklucza skorzystanie z promocji, rabatu ważnego 24h i innych okazji cenowych. Coś za coś. Zakupy online są sposobem na tańsze i szybsze zakupy, to fakt. Jednak nie kompulsywne. Zamiast kliknąć „kupuję”, dodajemy stronę do paska zakładek, ewentualnie o koszyka i porzucamy temat. Zaglądamy na stronę za dzień, dwa. Myślimy o tej rzeczy, jak będziemy w niej wyglądać. Zastanawiamy się, czy mamy w szafie inne ubrania, które będą pasować do produktu, buty. Wracamy na stronę za tydzień – jeśli nadal chcemy mieć daną rzecz – możemy zamawiać.

Pamiętaj o zwrotach

Warto wiedzieć, że przysługuje nam prawo do zwrotu zakupów zrobionych online. Dobrze jest sprawdzić, na jakich zasadach odbywa się to w sklepie, w którym chcemy dokonać zakupów. Może będzie to tak żmudny proces, że nie opłaca się ryzykować? A może to Cię właśnie przekona? Jeśli masz pewność, że zwrot lub wymiana są dziecinnie proste, to chętniej zaryzykujesz i przekonasz się do zakupów online.

przeczytaj także:  Minimalizm w garderobie – czyli jak pozbyć się zbędnych ubrać i zawsze mieć co na siebie włożyć?