Jak modnie ubrać się do rozmowy online, czy modny ubiór ma znaczenie podczas telekonferencji?

Mężczyzna w garniturze na ekranie komputera

Obecne czasy spowodowały, że wielu ludzi pracuje zdalnie i to z różnych miejsc na świecie. Przestawienie się na inny tryb pracy z pewnością nie było łatwe. Większość spraw, zamiast osobiście, trzeba załatwiać elektroniczne czy to poprzez pocztę mailową, czy wideokonferencję. W tym miejscu pojawia się pytanie, czy do konferencji lub rozmowy online trzeba zatem przykładać tak dużą uwagę do ubioru. Odpowiedź jest prosta — tak. Strój ma zawsze znaczenie, ponieważ pokazuje stosunek do wykonywanych obowiązków oraz rozmówcy. Dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, jak ubrać się do rozmowy internetowej.

Jak ubrać się na wideokonferencję?

Rozmowa online powinna być traktowana jak ta tradycyjna twarzą w twarz. Dlatego założenie stosownego stroju jest niezwykle ważne. Musi odpowiadać zajmowanemu stanowisku. Jeżeli w firmie obowiązuje określony dress code należy go bezwzględnie przestrzegać. Jeśli nie to do oficjalnej stylizacji zawsze dobieramy koszulę, spodnie w kant lub spódnicę. Całkowicie odradzamy ubieranie ładnej góry do spodni od piżamy. Dlaczego? Bo nigdy nie m pewności czy w trakcie rozmowy nie zajdzie potrzeba, aby wstać. Oczywiście rozumiemy, że siedzenie w eleganckim outficie w domowym zaciszu może być mało komfortowe. Stąd zalecamy połączyć styl casualowy z wygodą i swobodą. I tak do eleganckich spodni można założyć luźną, bawełnianą bluzkę i dobrać do niej delikatną oraz stonowaną biżuterię.

przeczytaj także:  Jak kupować ubrania przez internet, żeby nie żałować?

Kobieta na ekranie komputera

To, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę to fakt, że kamera nie lubi niektórych kolorów oraz wzorów. Na pewno należy się wystrzegać drobnej kraty, kropek czy pepitki. Mały deseń może migotać na ekranie i powodować zmęczenie oczu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kolorowych stylizacji. Na rozmowę online nie zakładamy ubrań w jednolitym kolorze. Najlepiej stawiać na bluzki z dużymi nadrukami a w kwestii kolorystyki to w obiektywie kamerki internetowej najlepiej prezentują się odcienie szarości oraz niebieskiego.

Wideorozmowa – o czym jeszcze pamiętać?

Nie zapominamy oczywiście o nienagannej fryzurze i subtelnym makijażu. Jeżeli twoja praca i rozmowa online ma przebiegać efektywnie, musisz zrobić wszystko, aby poczuć się jak w miejscu pracy. Dlatego zalecamy przejście przez wszystkie codzienne rytuały, jakie zwykle wykonujesz przed wyjściem do pracy – czyli kąpiel, makijaż, dobieranie stylizacji, ułożenie włosów. To bardzo ważne, ponieważ wbrew pozorom, każde zaniedbanie daje się „wyczuć” nawet na odległość. Chodzi o to, że po prostu widać, kiedy ktoś nie przyłożył się do kwestii wyglądu. Kamera wychwytuje najmniejsze szczegóły jak niezdarnie ułożone włosy, podkrążone nieupudrowane oczy czy nieuprasowana bluzka. Zatem ubiór na wideokonferencję jest ważny i należy do niego podejść z zachowaniem podstawowych zasad dotyczących eleganckiego outfitu.

przeczytaj także:  Co to jest body shaper? Kiedy warto zakładać body shaper?
  1. gru 15.2021 / 12:51 pm / Odpowiedz

    Najważniejsze to nie siąść w piżamie ani w dresie. Choć zdarzało mi się mieć tylko koszulę, a na dole nic… Moda nie ma znaczenia. No ale może kobiety na to bardziej zwracają uwagę.