Jak tanio się ubrać? 4 sposoby na tanie i modne ubrania, buty, dodatki

ubrania na witrynie

Nikt z nas nie lubi niepotrzebnie wydawać pieniędzy. Z drugiej strony jednak ubrań potrzebujemy. Zwłaszcza, jeśli szafa świeci pustkami. Podpowiadamy, jak modnie się ubierać, nie wydając zbyt dużej ilości pieniędzy.

Promocje na ubrania, obuwie, dodatki

Pierwszym sposobem na tanie kupowanie jest korzystanie z promocji. Jakich? Różnego typu. Oczywiście można chodzić po wyprzedażach, można korzystać z sezonowych obniżek cen lub „czyszczenia magazynów”. Jednak takie akcje są czasowe i zdarzają się kilka razy do roku, najczęściej wtedy, gdy nie mamy pieniędzy lub niczego nie potrzebujemy.

Gdzie więc szukać promocji? Z pewnością dobrze jest zapisać się do newsletterów marek, które się lubi. W ten sposób można dostawać zniżki na nowe kolekcje, czy rabaty przeznaczone dla lojalnych klientów.

Taniej kupować, zwłaszcza w sklepach online, można dzięki kodom rabatowym. W celu ich zdobycia, warto obserwować profile w social mediach. To tam najczęściej są umieszczanie o nich informacje.

Czasami kupony rabatowe dodawane są do czasopism. Jeśli czekają nas duże zakupy, to warto nabyć taki magazyn. Można np. razem z koleżanką, która wykorzystać chce inny kupon.

przeczytaj także:  Jakie ubrania wyszczuplają? Co zakładać, aby wyglądać szczuplej?

Zakup odzieży używanej

Kolejnym sposobem na tanie kupowanie modnych ubrań, ale też butów i dodatków, jest postawienie na rzeczy używane. Najprościej jest poszukać ich w second handach. Niestety nie każdy ma czas na przeczesywanie lumpeksów, są osoby, które wręcz sobie z tym nie radzą.

Alternatywą dla sklepów stacjonarnych z odzieżą używaną są witryny online. Dzisiaj w sieci są nawet lumpeksy! Są osoby, które fotografują i opisują ubrania, by sprzedać je później przez Internet. Może takich ubrań nie zmierzysz i raczej nie zwrócisz, ale cena może być zachęcająca.

Używaną odzież można też kupić od osób prywatnych. Najprościej poszukać na serwisach ogłoszeniowych, aukcyjnych lub społecznościowych. Na pierwszych z wspomnianych ma się możliwość wyszukania lokalnie osób, które chcą coś odsprzedać. To mogą być też nowe rzeczy, np. nietrafione prezenty. Na serwisach aukcyjnych często ma się możliwość wylicytowania paczki ubrań w konkretnym rozmiarze lub pojedynczych ubrań w atrakcyjnych cenach. Z kolei na serwisach ogłoszeniowych warto poszukać miejskich grup, których członkowie odsprzedają rzeczy.

Wymiany odzieży

Jeśli masz w szafie dużo ubrań, które są w dobrym stanie, ale z jakichś powodów ich nie nosisz – pomyśl o wymianie ich z kimś, komu znudziły się jego ciuchy. Moda z zagranicy wkracza powoli do Polski. W ten sposób można pozyskać nowe ubrania praktycznie za darmo. W wielu miastach organizowane są takie wymianki ciuchowe. Czasami trzeba zapłacić za uczestnictwo symboliczną kwotę.

przeczytaj także:  Jak ubrać się na randkę?

Przeróbki posiadanych ubrań

Kolejnym sposobem na zdobycie w pewnym sensie nowej, modnej odzieży, jest przerobienie starej. Czasami wystarczy coś doszyć, obciąć, zwęzić lub skrócić. W ten sposób można wykorzystać stare ubrania w dobrej kondycji, czy nawet – rzeczy mamy, babci. Oczywiście za ich pozwoleniem. Koszt niewielki, a satysfakcja ogromna.