Spodnie dzwony – jakie buty, jaka bluzka? Z czym łączyć spodnie dzwony?

spodnie dzwony z bluzką

W ostatnim czasie spodnie dzwony wróciły do łask. Po wielu latach zdetronizowały rurki, które w wielu markach odzieżowych były jedynym sprzedawanym modelem. Są bardzo modne, jednak przez ich fason czasem trudno jest dopasować do nich odpowiednią bluzkę, buty czy dodatki. Ten artykuł podpowie ci, z czym łączyć spodnie dzwony, aby stworzyć doskonałą kreację.

Spodnie dzwony wczoraj i dziś

Powiedzenie „moda powraca” jak najbardziej sprawdza się w przypadku spodni dzwonów. Ten rodzaj ubrania został spopularyzowany przez hippisów w połowie lat 60’, którzy nosząc lekkie i wielobarwne tkaniny, pokazywali swój bunt wobec agresji na świecie.

Moda nieustannie się zmienia, jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie popularne rodzaje spodni znajdziesz w sklepach aktualnie, to prawdopodobnie będą to w tej chwili właśnie dzwony. W ostatnich latach ten rodzaj spodni z przytupem wrócił do świata mody. Rewolucja, jaka zaszła w markach odzieżowych, może niektórych lekko szokować, ponieważ ich krój zdecydowanie różni się od rurek. Część osób zapewne zachowa wierność wąskim spodniom, nadal wybierając je w sklepach. Jednak fani lat 60’ i 70’ oraz osoby lubiące odmiany pewnie będą zachwyceni możliwością kupna spodni dzwonów.

Spodnie dzwony nie mają już takiego znaczenia w społeczeństwie, jak w czasach wojny w Wietnamie. Jednak ludzie w pewien sposób poprzez noszenie tego typu spodni także chcą pokazać siebie. Łącząc dzwony z odpowiednimi elementami garderoby oraz dodatkami, takimi jak biżuteria, są w stanie pokazać swój własny styl, a czasem nawet opinię na jakiś temat.

Z jakimi bluzkami łączyć spodnie dzwony?

Spodnie dzwony stały się na tyle popularne, że w niedługim czasie łatwo było zauważyć pewne często spotykane ich połączenia z innymi ubraniami. Niektóre z nich są bardziej groteskowe i odważne, lecz można znaleźć również bardziej przystępne stylizacje.

Chyba najczęściej zadawanym pytaniem, jeśli chodzi o łączenie spodni dzwonów z innymi ubraniami, jest to, jaką bluzkę ubrać do tego rodzaju spodni. Jednym z bezpieczniejszych wyborów będzie przylegający top, który wizualnie zachowa odpowiednie proporcje twojej sylwetki i nie sprawi, że rozszerzane u dołu spodnie będą pogrubiać osobę, która je nosi.

Drugą możliwością jest ubranie szerszej bluzki, ale z przewiązanym paskiem lub chustką. Dobrym wyjściem jest również związanie w supeł koszuli u dołu. To popularne połączenie dodające właścicielce kobiecości. W niektórych sklepach można znaleźć koszule uszyte w ten sposób, aby łatwiej było związać tę część ubrania.

Z jaki obuwiem łączyć spodnie dzwony?

W przypadku odpowiedniego połączenia spodni dzwonów z butami — wszystko zależy od reszty kompozycji. Jeżeli spodnie i bluzka są luźne i zwiewne, bardziej w stylu boho, dobrze będzie ubrać klasyczne sandały na płaskiej podeszwie. Jeśli masz na sobie bardziej elegancki typ bluzki, to jak najbardziej możesz ubrać buty na obcasie. Świetnie do tego rodzaju spodni wyglądają także obuwie na koturnie.

Typem obuwia, który pewnie przyjdzie niektórym do głowy w trakcie łączenia spodni dzwonów z innymi częściami ubioru, będą buty sportowe. Dla wielu osób są one prawdopodobnie obowiązkowym elementem garderoby każdego dnia, ponieważ to wygodniejsza opcja niż nawet płaskie sandały. Jednak nie ma potrzeby do obaw! Buty sportowe powinny dobrze wyglądać z większością typów spodni. Dzisiejsza moda jest na tyle wyrozumiała, że kontrasty w stylizacjach są często odbierane jako atut, a nie jako modowa wpadka.