Jakie buty, spodnie, jaki T-shirt? Wybieramy modny i wygodny damski strój na siłownię

Damski strój na siłownię

Coraz więcej kobiet chodzi na siłownię. Wykupienie takiego pakietu daje motywację do ćwiczeń i sprawia, że czujemy się lepiej. Równie ważny jest jednak strój, który założymy do ćwiczeń. Na rynku panie mają obecnie duży wybór różnego rodzaju strojów na siłownię. Warto wybrać najlepszy, tak, aby czuć się w nim jak najlżej i jak najpewniej.

Jaki T-shirt wybrać na siłownię?

Strój na siłownię jest równie ważny jak ubiór, który dobieramy na każdą inną okazję. Obecnie możemy wybierać w różnego rodzaju strojach. T-shirty na siłownię mają różne kroje i kolory, a ich wybór zależy od osobistych preferencji. Warto jednak wspomnieć, że ważny jest w wyborze stroju zarówno jego krój, jak i materiał, z którego jest wykonany. O ile wiele kobiet woli bawełniane, przewiewne tkaniny, o tyle, jeśli dużo się pocisz, bawełniana bluzka nie będzie dobrym pomysłem. Dużo lepiej jest postawić na syntetyk, który stworzony jest specjalnie z myślą o użytkownikach siłowni. Tego rodzaju podkoszulki lub topy kupisz w specjalistycznych sklepach dla sportowców oraz w niektórych supermarketach.

Wiele kobiet wybiera także topy, które są dobrym rozwiązaniem, jeśli ćwiczysz intensywnie. Taki top nie dość, że jest wygodny i przewiewny, pozwala dodatkowo zauważyć postępy, jakich dokonałaś po miesiącach ćwiczeń.

Legginsy czy krótkie spodenki na siłownię?

Do topu możesz dobrać legginsy lub krótkie spodenki. Tak naprawdę od Ciebie zależy, w jakim stroju czujesz się lepiej. Jeśli ćwiczysz jogę lub innego rodzaju ćwiczenia rozciągające, które wymagają częstych zmian pozycji, lepiej jest wybrać legginsy. W przypadku tego rodzaju ćwiczeń wykonujemy różnego rodzaju figury na podłodze, więc legginsy ochronią większą część naszego ciała.

Krótkie spodenki mogą natomiast sprawdzić się na bieżni lub siłowni na świeżym powietrzu.

Jakie buty są najlepsze na siłownię?

Buty to również ważny element garderoby. Ważne jest, żeby były one wygodne, lekkie, a także, w miarę możliwości, stylowe. Dobre na siłownię będą niskie buty z amortyzacją, to jest wyprofilowaną podeszwą, która zwiększy naszą przyczepność. Takie buty nadadzą się idealnie do ćwiczeń na bieżni.

W ciepłe dni można także wybrać specjalne sportowe sandały, które mają zabudowane stopy i piętę. Są one wykonywane z lekkiego materiału i dobrze przylegają do stopy. Inną opcją jest też wybranie butów ze specjalną siateczką, która zapewnia cyrkulację powietrza.

Na siłownię zawsze należy zaopatrzyć się w dużo wody, ponieważ podczas wysiłku organizm się odwadnia. Można do wody dodać także nieco pieprzu, soli i cytryny, robiąc swój własny napój elektrolitowy, lub kupić specjalny specyfik w sklepie. Tak przygotowana możesz z optymizmem zacząć swój trening.

  1. wrz 10.2021 / 10:19 am / Odpowiedz

    Kiedyś myślałam, że na siłownię się idzie w byle czym… Głupia ja. Poszłam na taką, a tam rewia mody! Serio. Nie sądziłam, że to ma takie znaczenie. A w dodatku…. panie w pełnym makijażu! Na pewno nawet jak się idzie pierwszy raz ubrać się w fajne ciuchy, żeby nie czuć się na siłowni, jak jakiś odmieniec.

  2. lis 3.2021 / 2:14 pm / Odpowiedz

    Mnie się wydaję, że specjalne stroje na ćwiczenia to tylko dla szpanerów, żeby pokazać że ćwiczę… Oczywiście wygodne buty i strój to podstawa, ale po co kombinować ze specjalnymi materiałami takiej odzieży?