Jak odnaleźć własny styl? Sposoby na stworzenie własnego stylu od podstaw

Dziewczyna z wiszącymi kolczykami

Osoby, które nie maja własnego stylu często postrzegane są jako te, które mają zaniżone poczucie własnej wartości lub uznawane są za typowe szare myszki. Co to jednak znaczy mieć własny styl i jak go odnaleźć? W tym artykule odpowiemy na to pytanie.

Jak znaleźć swój styl?

Wiele kobiet chce poczuć się sobą i tak dobrać ubrania, by podkreślały ich piękno. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Nawet jeśli kupisz 10 ubrań i postanowisz codziennie ubierać inny ich zestaw nie będzie to oznaczało, że odnalazłaś swój styl. Znane blogerki i fashionistki polecają metodę 7 ubrań w 7 dni. Metoda ta pozwala przetestować większość ubrań jakie znajdują się w szafie, ale także spojrzeć z dystansu na siebie w tych ubraniach. To jakie ciuchy powinny znaleźć się w twoje szafie zależy od wielu czynników, w tym także od twojego wyglądu oraz nawet osobowości. Nie ma jednego sprawdzonego sposoby, by znaleźć swój styl, wymaga to czasu, ale także wielu prób i błędów.

przeczytaj także:  Sportowa bluza damska dla 20-, 30-, 40- i 50-latki - jak dobrać bluzę do wieku?

Jak ubiór określa osobę?

Ubranie opisuje cię niezależnie od tego czy tego chcesz czy nie i czy przykładasz się do swojego wizerunku. Strój demonstruje jakiej płci jesteś, jaki masz nastrój oraz nierzadko nawet to jakie stanowisko zajmujesz w pracy. Stylu przede wszystkim należy szukać w sobie, w swojej osobowości. Oczywiście warto podpatrywać co dzieje się w świecie mody, ale nie zawsze noszenie tylko i wyłącznie tego co jest modne będzie świadczyło o twoim indywidualnym stylu. To co jest aktualnie na topie wcale nie musi pasować do twojej osobowości, a ona jest najlepszym wyznacznikiem tego, co powinnaś mieć w swojej szafie.

Co jest pomocne w odnalezieniu własnego stylu?

Może nie jest to klucz do całkowitego sukcesu, ale organizacja własnej szafy znacznie ułatwia odnalezienie stylu. Posegreguj więc ubrania w zależności od ich kolorów lub okazji, na jakie masz zamiar je zakładać. W jednym miejscu niech znajdą się ciuchy do pracy, na spotkania i na wyjścia do sklepu. Z pomocą przychodzą tu także przemyślane zakupy. Jeśli jesteś na tyle dobrze zorganizowana, że do sklepów z ubraniami chodzisz z listą w ręku, tym lepiej dla ciebie. Nie trafi ci się bowiem zakup pod wpływem impulsu i łatwiej dopasujesz kupione rzeczy do obecnej garderoby.

przeczytaj także:  Jak się ubrać do pracy, na randkę, na spotkanie biznesowe?

W modzie wszystko bardzo szybko się zmienia, ale warto inspirować się coraz to nowymi trendami. Chodzi o to, by nie być zawsze poza sezonem i nie wyglądać zbyt staroświecko. Jeśli jesteś dziewczyną wyzwoloną na pewno bardzo będzie pasował do ciebie styl boho, z kolei jeśli jesteś tajemnicza i masz nieco zadziorności możesz eksperymentować ze grunge stylem. W stylu wiktoriańskim najlepiej będą wyglądały dziewczyny delikatne, których uroda jest bardzo eteryczna.

Po czym poznać, że odnalazło się swój styl?

Kiedy wybierzesz dany styl zachowuj się tak jakby od dawna określał on ciebie. Po prostu w danym ubraniu wejdź w rolę. Podczas eksperymentowania z poszukiwaniem własnego stylu powinnaś często przeglądać się i zdecydować czy podoba ci się twój wygląd w danej spódnicy czy bluzce. Obserwuj także reakcje otoczenia, czy ludzie przyglądają ci się i czy widzisz, że się podobasz. Podobanie się jest ważne o tyle, o ile ty sama w danej stylizacji czujesz się dobrze, głównie chodzi bowiem o twój komfort, anie o to, co pomyślą inni. O tym, że odnalazłaś swój styl będzie świadczyło twoje dobre samopoczucie w danych zestawieniach ubrań. Jeśli patrząc do lustra masz świadomość, że dobrze się prezentujesz, to jest właśnie to, o co chodzi.

przeczytaj także:  Jakie buty do jakiej sukienki? Jak dopasować buty do sukienki?

aby znaleźć swój styl wcale nie musisz kupować nowych ubrań, wykorzystaj to, co już masz w szafie. Zawsze przecież możesz dokupić jakieś akcesoria takie jak biżuteria czy pasek. Czasem dany styl wynika po prostu z tego co masz w szafie, jeśli przeważają białe, szare i beżowe koszulowe bluzki, prawdopodobnie jesteś minimalistką. Z kolei kiedy twoja szafa pęka od jeansów, bluz i adidasów, świadczy to o tym, że doskonale czujesz się w stylu młodzieżowym.