Czy można ubierać się modnie, stylowo ale tanio?

Kobieta z chustką w ręce

Niewielki budżet wcale nie musi ograniczać naszego dbania o wygląd. Można wyglądać modnie i stylowo, nie obciążając przy tym domowych finansów. Sposobów na to jest co najmniej kilka. Co więc zrobić, by nienagannie się prezentować za niewielkie pieniądze? Gdzie kupować modne, ale tanie ubrania?

Gdzie kupować tanie ubrania?

Rozwiązań jest co najmniej kilka. Tanich ubrań można szukać oczywiście w second handach. Niektórzy potrafią znaleźć w nich modowe perełki, w których wyglądają jak milion dolarów. Ubrania w popularnych lumpeksach często sprowadzane są zza granicy, można w nich znaleźć nawet odzież znanych projektantów. Jest ona używana, a co za tym idzie, maleje jej cena.

Osoby, które nie lubią szukać okazji w second handach, mogą zajrzeć do Internetu. Wśród ogłoszeń na sprzedajemy.pl/moda-i-styl dostępnych jest wiele używanych, ale i nowych, modnych ubrań w korzystnej cenie. Wystarczy znaleźć interesującą nas kategorię z konkretną odzieżą i szukać odpowiedniego dla nas fasonu lub rozmiaru.

Tanie ubrania z wyprzedaży

Warto także polować na okazje w sklepach stacjonarnych i internetowych. Regularnie pojawiają się w nich sezonowe wyprzedaże, podczas których można znaleźć ubrania tańsze nawet o 70%. Opłaca się także dołączać do newsletterów znanych marek odzieżowych, które wysyłają subskrybentom powiadomienia o zbliżających się promocjach lub udostępniają specjalne kody rabatowe na wybrane ubrania lub kolekcje.

przeczytaj także:  Kultowe filmy o modzie, czyli TOP 19 filmów dla fashionistek

Outlety z modnymi ubraniami

Świetnym sposobem na znalezienie tanich ubrań, jest skorzystanie z oferty outletów. Zazwyczaj są tam modele z poprzednich kolekcji, jednak można w nich znaleźć coś dla siebie, szczególnie jeśli lubi się styl klasyczny i uniwersalną elegancję. Outlety mają z reguły niższe ceny, ale trzeba liczyć się z tym, że nie wszystkie ubrania mogą być dostępne w każdym rozmiarze czy kolorze.

Wymiana ubrań

Warto zainteresować się także wymianą ubrań. Na pewno każdy ma w swojej szafie takie, których już nie nosi, ale szkoda ich wyrzucić. Tu na pomoc przychodzi wymiana ubrań, podczas której można pozbyć się ubrań, które są na nas za małe, za duże, czy zwyczajnie już nam się nie podobają, a zyskać takie, które będą stylowe i modne. Oprócz spotkań, na których organizowane są takie wymiany, można znaleźć także takie usługi dostępne w Internecie, np. na vinted.pl. Użytkowniczki wymieniają się tam swoimi ubraniami, a także wstawiają zdjęcia, na których można je zobaczyć. Dostępna jest także cena, jeśli ktoś wymienia się odpłatnie, a nie za darmo.

przeczytaj także:  Styl ubierania się w domu, wygodnie czy ładnie, gdy nie możemy wychodzić podczas epidemii?

Ubrania DIY

W ostatnich latach szczególnie popularne stało się także przerabianie ubrań. W zalegającą w szafach odzież można tchnąć nowe życie, wystarczy nieco przerobić materiał, obciąć rękaw, poszarpać nogawkę. Możliwości jest nieskończenie wiele. Jeżeli komuś szkoda przerabiać swoich ubrań może zmienić te, które znajdzie w second handzie. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z ubraniami DIY, warto zacząć od takich, których nie będzie nam szkoda, kiedy coś nie wyjdzie.